Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie matematycznym dla uczniów klas III.

REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS III - MAŁA LIGA ZADANIOWA 2023/2024:

1. W roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynamy konkurs matematyczny Mała Liga Zadaniowa, który jest skierowany do uczniów klas III.

2. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów klas III, utrwalenie wiedzy, wdrażanie do samodzielnej pracy i doskonalenie własnych metod uczenia się, rozwijanie logicznego myślenia oraz wytrwałości.

3. Konkurs będzie trwał od 8.04. do 17.05 2024.

4. Pierwsze zadania dostarczone zostaną 08.04.2024. W kolejny poniedziałek dzieci otrzymają następne zadania.

5. Na rozwiązania uczniowie mają tydzień. Podpisane kartki z rozwiązaniami oraz odpowiedziami dzieci oddają do końca tygodnia (do piątku), do sali 2.11.

6. Za poprawne rozwiązanie zadania oraz udzielenie odpowiedzi uczeń może otrzymać kolejno: 3, 4 lub 5 punktów. W sytuacji, kiedy uczeń nie dotrzyma terminu – przyznana zostanie połowa zdobytych punktów (nie dotyczy okresu, gdy uczeń jest chory).

7. Rezygnację z udziału w konkursie uczniowie zgłaszają wychowawcy. Brak wykonanych zadań w trzech kolejnych tygodniach jest uznawane za rezygnację z udziału w konkursie.

8. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przygotowaniu zestawienia punktacji za cały okres trwania konkursu - do końca maja 2024.

9. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów otrzymają drobne nagrody.

10. Organizatorzy konkursu – Barbara Grzegorczyk, Jolanta Gołębiewska (sala 2.11).