Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckiej organizowanym przez Stowarzyszenie: Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku oraz Szkołę Podstawową nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Gdańsku.

Etap szkolny odbędzie się w poniedziałek 24 lutego 2020 r.

Prosimy chętnych do udziału w konkursie o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego (p. Ewy Zubielewicz, p. Anny Pydynkowskiej, p. Moniki Steckiewicz,

1. Ewy Kowalewskiej, p. Krzysztofa Remlingera) w terminie do 15 lutego 2020 r.

W każdej grupie wiekowej można recytować wiersz niemieckiego poety w języku polskim!!!

Recytacja będzie oceniana według następujących kategorii:

Recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej klas 1 – 4.

Recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej klas 5 – 8.

Recytacja wiersza w języku polskim przez uczniów szkoły podstawowej klas 1 – 4.

Recytacja wiersza w języku polskim przez uczniów szkoły podstawowej klas 5 – 8.

Zespół nauczycieli języka niemieckiego SP 85.