W dniach od 14 do 17.09.2023 siatkarki i siatkarze z klas sportowych SP 85 na co dzień grające w UKS Jasieniak brali udział w międzynarodowym turnieju siatkówki we Włoszech w miejscowości Brugherio  „22 EDIZIONE DEL TORNEO INTERNAZIONALE DI PALLAVOLO CITTA DI BRUGHERIO Memorial Gian Luca Civardi”. Klubem organizującym turniej był DiaVoli Rosa. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych U 14 dla dziewcząt, U 15 dla chłopców, U 16 dla dziewcząt i U 17 dla chłopców. Graliśmy na trzech salach sportowych. Nasz UKS Jasieniak, SP 85 i miasto Gdańsk reprezentowało 12 dziewcząt i 11 chłopców. Byliśmy jedynym klubem z Polski.  Mecze rozgrywane były od godziny 16 do 23. Rano mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie. Zobaczyliśmy zabytki Mediolanu i Menzy, chętni zobaczyli stadion  San Siro „Giuseppe Meazza” .

Zawodniczki z UKS Jasieniak Gdańsk z rocznika 2010 wygrały wszystkie mecze, zapewniając sobie pierwsze miejsce w finale. Wielkie brawa dla naszych dziewczyn!!!!. Julka Kasprów i Paulina Zieniawa zostały wybrane najlepszymi zawodniczkami turnieju. Skład zwycięskiego zespołu: kapitan Julka Bogucka, Zuzia Kędzior, Julka Kasprów, Zuzia Durmaj, Paulina Zieniawa, Marta Kaczkowska, Eliza Urban, Kamila Linko, Kinga Szutkowska, Julka Dobrzycka, Lena Mokrzycka. Kierownik zespołu Tosia Kłosowska. Trener Iwona Wilkowska. Pomimo tego, że zawodnicy z teamu męskiego byli młodsi od zawodników pozostałych drużyn - ma to ogromne znaczenie - zdołali wygrać kilka setów. Zwycięstwa te zostały docenione zarówno przez organizatorów turnieju, jak i zawodników i trenerów przeciwnych drużyn. Ostatecznie zajęli VI  miejsce. Dla naszych chłopców turniej ten postrzegany jest jako bezcenne doświadczenie. Uświadomili sobie, jaki poziom powinni reprezentować w przyszłym roku, aby móc sięgać po puchary. Skład Zespołu: kapitan Bartek Torebko, Igor Bagiński, Borys Torebko, Antek Babiuch, Antek Suchowier, Paweł Korzeniewski, Filip Witkowski, Tymoteusz Malinowski , Arseniusz Stopczyński, Łukasz Budych. Kierownik drużyny Mateusz Budych. Trener zespołu Konrad Januszewski Gratuluję wszystkim zawodnikom za profesjonalną grę oraz godne reprezentowanie UKS Jasieniak, Szkoły Podstawowej 85 w Gdańsku oraz - wspomagającego finansowo wyjazd - Miasta Gdańsk. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wymienionym poniżej następującym instytucjom, osobom publicznym i prawnym: - Urzędowi Miasta Gdańsk - za dofinansowanie wyjazdu na ten prestiżowy turniej, - Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku - za umożliwienie wyjazdu uczniom klas sportowych oraz Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej Jasień za opłacenie polisy ubezpieczeniowej niniejszego wyjazdu. Jestem bardzo wdzięczna tym instytucjom i podmiotom za to, że na ich wsparcie trenerzy i zawodnicy UKS Jasieniak zawsze mogą liczyć. Jest to szczególnie ważne, ponieważ uczestnictwo w turnieju jest nagrodą dla zawodników za ich ciężką, pełną wyrzeczeń kilkuletnią pracę. Dumni - z osiągnięć oraz faktu, że mogliśmy reprezentować nasze piękne miasto Gdańsk - wracamy z chęcią do doskonalenia swoich umiejętności. Na pewno zaowocuje ono sukcesami w kolejnych imprezach sportowych.

Menger UKS Jasieniak Joanna Zarańska