Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Zaprojektuj okładkę ulubionej książki”.

Regulamin Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj okładkę ulubionej książki” dla uczniów klas I - II Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku:

I. ORGANIZATOR:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku, ul. Stolema 59.

II. CELE KONKURSU:

· promocja czytelnictwa i zainteresowania książkami,

· rozwijanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia dzieci,

· doskonalenie zdolności plastycznych uczniów,

· promocja biblioteki.

III. ADRESACI KONKURSU:

· uczniowie klas I - II Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku.

IV. ZADANIE

1. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu autorskiego projektu okładki ulubionej książki.

2. Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej, w formacie A4, na papierze technicznym.

3. Stworzony projekt okładki powinien zawierać tytuł książki i nazwisko autora (a sama praca plastyczna nawiązywać do tytułu i treści książki).

4. Każdy uczestnik może zgłosić 1 samodzielnie wykonaną przez siebie pracę.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Warunkiem udziału w konkursie jest przekazanie do biblioteki szkolnej autorskiego projektu okładki ulubionej książki.

2. Wykonana praca nie może być kopią już istniejącej okładki.

3. Do pracy powinny być dołączone następujące informacje:

· imię i nazwisko uczestnika oraz klasa.

VI. TERMIN KONKURSU

Czas trwania konkursu od 18.03.2024 r. do 22.04.2024 r.

VII. OCENA PRAC

1. Prace oceni komisja powołana przez Organizatora.

2. Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

· sposób ujęcia tematu,

· oryginalność okładki,

· walory artystyczne,

· estetyka pracy,

· kompozycja,

· interpretacja własna.

3. Najciekawsze nagrodzone prace będzie można oglądać w bibliotece szkolnej.

VIII. UWAGI KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu.

2. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika regulaminu oraz uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad.

3. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz złożonej pracy konkursowej na stronie internetowej szkoły i FB Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku.

4. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie pracy plastycznej, która nie była do tej pory nagradzana w innych konkursach.

5. Praca konkursowa powinna być przygotowana przez autora w sposób samodzielny, rzetelny oraz nienaruszający dóbr osobistych innych osób.

6. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają nauczyciele bibliotekarze: Joanna Bajwoluk, Anna Sroczyńska, Monika Szymańska.