W dniu 14 marca 2024r. odbył się po raz 6 w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Poezji Niemieckiej „Rezitaten – Recytaty”Konkurs przebiegał w 4 kategoriach. Jury przyznało dyplomy wszystkim uczestnikom. Uczniowie, których prezentacja wyróżniła się pod względem wyjątkowej kultury słowa, doboru tekstu i jego pamięciowego opanowania, ciekawej interpretacji oraz wyrazu artystycznego otrzymali nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową Nr 85 w Gdańsku, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 85 w Gdańsku oraz wydawnictwo PWN.

W kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej klas 1 - 4:

I miejsce – POLA PAWLUK
II miejsce – ARTSIOM
SKARMAKHOVICH
III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie – MAJA WENTA

W kategorii recytacja wiersza autora niemieckojęzycznego w języku polskim przez uczniów szkoły podstawowej klas 1 - 4:

I miejsce – SOFIA PORTILLA DEL RIO
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano

W kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej klas 5 - 8:

I miejsce – ADAM OKROJ