Dnia 30 września 2023 r. w godzinach 10.00 – 13.00 w naszej szkole odbył się XXI RODZINNY OSIEDLOWY FESTYN SPORTOWY. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 85. Celem Festynu było: stymulowanie aktywności fizycznej w rodzinie i ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego z własnym dzieckiem, integracja społeczności lokalnej, promocja zdrowego stylu życia i szkoły oraz dbanie o środowisko. Chętni uczestnicy startowali parami /rodzic + dziecko/ i mieli do zaliczenia 16 konkurencji sportowych /m.in. Zbijak, Ślimak, Zgrana Para, Tarcza, Traf do śmietnika, Spacer Strażaka, Segregacja odpadów i wiele innych/. Wykonanie wszystkich zadań przez parę umożliwiało wzięcie udziału w losowaniu drobnych nagród. Wszyscy uczestnicy Festynu mogli również skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak:

– dmuchane zjeżdżalnie,

– udział w animacji tanecznej, prowadzonej przez Trenera Klubu Good Luck,

– pokaz tresury psów Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej OSP Gdańsk,

– możliwość obejrzenia wnętrza radiowózu policyjnego.

W przerwach między zmaganiami sportowymi można było osłodzić sobie czas wspaniałymi wypiekami cukierniczymi oraz zaspokoić pragnienie lemoniadą, kawą czy herbatą. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci, którzy przy wspaniałej pogodzie mogli przyjemnie i aktywnie spędzić dopołudniowy czas.

PIKNIK SIATKARSKI – Rodzinny Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar RDJ.

30.09.2023 w SP 85 w Gdańsku odbył się Rodzinny Osiedlowy Festyn Sportowy zorganizowany przez SP 85. Na sali gimnastycznej w tym samym czasie odbywał się Piknik siatkarski czyli turniej dwójek siatkarskich o Puchar Rady Dzielnicy Jasień. Zawody otworzyła pani dyrektor SP 85 Barbara Gwizdała. Do turnieju zgłosiło się 66 par. Graliśmy w 11 grupach na sześciu boiskach. W każdej grupie było sześć drużyn. Graliśmy systemem każdy z każdym w grupach. W zawodach startowały pary: rodzic + dziecko ( osoba dorosła i dziecko). Nie było ograniczeń wiekowych. W turnieju mogły brać udział inne pary np. rodzeństwo. Pary nieregulaminowe, po zakończeniu eliminacji bez względu na wynik nie mogły grać w finale. Walka była bardzo zacięta i wyczerpująca. Graliśmy 7 godzin! W kolejnym etapie zawodów wystartowało 12 zespołów. Walka była bardzo wyrównana do samego końca. O zajęciu miejsc 1-3 decydowały małe punkty. Najlepszą parą okazali się Janek Wilk z klasy III z tatą Markiem. Na zakończenie nagrody wręczyła przewodnicząca Rady Dzielnicy Jasień pani Magda Nowicka. Serdecznie dziękujemy wszystkim sposnorom i osobom zaangażowanym w organizację pikniku siatkarkiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy sportowo - rodzinnej w zakładce FOTOGALERIA na stronie szkoły.