Zapraszamy do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie ekologicznym CLIMATE BOX, czyli pudełko klimatyczne. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1 - 3 oraz 4 - 6.

Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży skutków globalnego ocieplenia i podniesienie świadomości ekologicznej.Zadaniem uczestników jest stworzenie pudełka o wymiarach maksymalnie 70x70cm, w którym będzie makieta obrazująca skutki ocieplenia klimatu. Większość materiałów wykorzystanych do wykonania pudełka powinna być z recyklingu, np. kartony, styropian, resztki pianki montażowej, kamienie, kawałki rurek itp.

Prace należy dostarczyć do sali 3.06 do 17 listopada.

Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na publikację prac zarówno na terenie szkoły jak i w przestrzeni internetowej.

Na najlepszych czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę HO::LO, która specjalnie dla młodych Eko Bohaterów stworzy fantastyczne podarunki wykorzystując materiały z recyklingu! O wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród poinformujemy 22 listopada na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych.

Poniżej przykład CLIMATE BOX wykonanego przez studentów wydziału meteorologii Uniwersytetu w Kolonii.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu - Maria Bieniecka, Aleksandra Prusik i Marta Nowiak