W piątek 12 maja, w wielu miastach Europy i Polski odbyła się akcja Streets for Kids - ulice dla dzieci, której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. W ramach eventu Streets for Kids, w naszej szkole, z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowano szereg działań. Wśród nich odbyły się miedzy innymi:

- spotkanie z wolontariuszkami z Francji i Grecji, które przygotowały i przeprowadziły w wybranych klasach siódmych i ósmych zajęcia w języku angielskim o swoim kraju,

– pokaz mody szkolnej,

– konkurs plastyczny "Bezpieczny w drodze do szkoły",

– rowerowy tor przeszkód Rower Ower,

– szkolenie z pierwszej pomocy,

– spacer z zaproszonymi gośćmi ulicami osiedla Jasień (teren wokół szkoły, okolice Parku im. ks. Bronisława Kabata, Jasieńska, Kuszników i inne)

– nasadzenie roślin,

– prezentacja makiety osiedla w holu głównym szkoły.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie. Zapraszamy o obejrzenia fotorelacji z projektu w zakładce FOTOGALERIA na stronie szkoły.