Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji za nami.  

W tym roku odbywał się pod hasłem „Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań. Myśl nie jest odkrywcza, ale warta znaczenia.  

Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne  dzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Wśród uczniów to przyszli sportowcy, miłośnicy zwierząt, informatycy, konstruktorzy, teraz z klocków Lego , ale w przeszłości… 

           Pod opieką p. Beaty Peli- Stasiewskiej uczniowie klas starszych wykonywali zadania w ramach projektu „ Zagadki z terapeutycznej chatki”, zabawy słowami oraz piękne jesienne obrazki, które zostały umieszczone na wystawie. 

 Klasy młodsze naszej społeczności szkolnej kl. 0-III, poznały przyjaciela dzieci Bratka, który z uczniami pod okiem terapeuty Małgorzaty Pluto Prondzinskiej w Klubie Bratka, pomaga w  pokonaniu trudności związanych z czytaniem i pisaniem. Uczniowie wykonali portrety Bratka. 

Tydzień Świadomości Dysleksji uważamy za zamknięty, ale praca nad problemem trwa, ponieważ ćwiczenie czyni Mistrza. Każda najmniejsza pasja motywuje nas do działania. Rozwijajmy je!!! 

 

Koordynatorzy—nauczyciele terapii pedagogicznej