W dniach 19 – 23.11.2018 dwie nauczycielki z naszej szkoły (p. Beata Opala i Kamila Budych) uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu koordynatorów projektu SmartYou! Projekt realizowany jest przy finansowym wsparciu unijnym w ramach programu Erasmus+ w szkołach z Polski (Szkoła Podstawowa nr 85 Gdańsk), Niemiec (Matare-Gymnasium Europaschule, Meerbusch) oraz Holandii (Lentiz VMBO, Maasland). Gospodarzem spotkania była szkoła niemiecka koordynująca projektem.

Podczas spotkania omówione zostały główne założenia projektu dotyczącego telefonii komórkowej. Przeanalizowaliśmy najważniejsze kwestie związane z realizacją programu: opracowaliśmy harmonogram zadań i podział odpowiedzialności oraz ustaliliśmy sposoby komunikacji między partnerami. Zaprezentowane podczas spotkania przykłady dobrej praktyki (Gamifikacja w edukacji, praca z e-twinning, współpraca między nauczycielami, warsztaty dotyczące nadużyć niektórych aplikacji oraz licencji Creative Commons) będą w najbliższym roku działania mogły pomóc w realizacji celów projektu.