Śmieci segregujesz, Ziemię uratujesz...

W dniu 25.04.2024r. w naszej szkole odbył się III Ekologiczny Pokaz Mody. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Kostiumy powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe czy folia spożywcza. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na klasowym wybiegu swoje "ekokreacje". Podczas pokazu można było zobaczyć wiele pomysłowych strojów. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria, galanteria i buty z surowców wtórnych. Dodatkowo dla uczestników przygotowane było stanowisko do wspólnego stworzenia obrazu z nakrętek, ekologiczne kolo fortuny oraz foto budka. Naszym działaniom towarzyszyły Radne Miasta Gdańska - Pani Beata Jankowiak i Anna Golędzinowska oraz przedstawicielka Rady Rodziców- Pani Jolanta Czekała. Nasi goście pełnili funkcję jury, którego zadaniem było nagrodzić najbardziej pomysłowe stroje i wykorzystanie rzeczy oraz przedmiotów z faktycznego recylingu. Dziękujemy Radzie Rodziców SP85 Gdańsk, Radnym Miasta Gdańska, PreZero Polska, Zakładowi Utylizacji w Gdańsku oraz Portowi Czystej Energii za współpracę i ufundowanie nagród dla dzieci.Nasza szkoła kolejny raz udowadnia, że ekologia jest ważna. Przy tej okazji zorganizowaliśmy akcję Erasmusa! Pokazałyśmy naszym uczniom jak działa miernik dwutlenku węgla, który nauczycielki otrzymały podczas ostatniego spotkania we Fradze. Prowadzono rozmowy z dziećmi o globalnym ociepleniu i jego konsekwencjach. Młodzi ekolodzy dostali też naklejki z interpretacją graficzną pasków klimatycznych. EKO współpraca jest wspaniała! To była dobra nauka i świetna zabawa!