W dniu 9 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas I - III. Konkurs poprowadziła pani Paulina Flisikowska. Do występów recytatorskich przystąpiło 13 uczestników. Dzieci od kilku tygodni przygotowywały się do recytacji "pod okiem" wychowawców i swoich rodziców. Niektórym z nich podczas występu towarzyszyła trema, inne śmiało i odważnie wychodziły na scenę prezentując swój talent recytatorski. Występy oceniało jury w kilku kategoriach:

• pamięciowe opanowanie tekstu,

• interpretacja tekstu,

• ogólny wyraz artystyczny,

• strój i atrybuty.

W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci uczestniczyły w zabawie zorganizowanej przez panią prowadzącą. Po burzliwych naradach i podsumowaniu liczby punktów zdobytych przez uczestników, jury ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce – Michalina Kozielska z klasy 1E

II miejsce – Anastazja Putko z klasy 3B

III miejsce - Anna Szuta z klasy 2B

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.

Dziękujemy uczniom za piękne występy, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP 85 w Gdańsku. Dziękujemy!