Z dnia 25 na 26 stycznia uczniowie klas 7c i 7e spędzili noc w szkole pod opieką swoich nauczycielek. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu było zaakceptowanie regulaminu imprezy - uczestnicy nie mogli korzystać z telefonów komórkowych do godzin porannych. Nocowanie w szkole rozpoczęliśmy o godzinie 19.00. Pierwsze dwie godziny spędziliśmy na rozmowach, wspólnych zabawach przygotowanych zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Rozwiązywaliśmy różne zadania i łamigłówki w języku polskim, angielskim oraz niemieckim! O 21.00 przywieziono nam do szkoły, jakże lubianą, pizzę. Po posiłku kontynuowaliśmy spędzanie czasu przy grach integracyjnych i planszowych w salach i na holu. Zabawom towarzyszyło sporo śmiechu! Kolejnym punktem programu były tańce, a wśród nich słynna „belgijka”. O północy rozpoczęliśmy organizowanie przestrzeni do spania – rozłożenie śpiworów i materacy. Ostatnim punktem programu było wspólne oglądanie filmu „Coco” wyreżyserowanego przez Lee Unkrich. Najciekawszym doświadczeniem okazał się jednak sam nocleg i uciszanie uczniów do 4 nad ranem. Po krótkim śnie przyszedł czas na porządkowanie sali oraz wspólne śniadanie tak, aby zdążyć przed przyjściem rodziców o godz. 9.00. Wszyscy bawili się przednio, aczkolwiek sobota w domach upłynęła głównie na odsypianiu „długiej” nocy.