Sprawdzamy, czy starsze klasy szkoły podstawowej są gotowe, by zastąpić nam wymagających uczniów gimnazjum. Tym razem testowaliśmy klasę 7e podczas Gdańskich Targów Książki. Poprzeczka zawieszona wysoko, bo zaczęliśmy od wykładu na temat tłumaczeń literackich. Już sam tytuł intrygujący, bo cóż oznacza literackie zaklęcie "chłoszczyść"? My już wiemy, tak jak i o tym, co to jest naturalizacja, egzotyzacja czy adaptacja. Podjęliśmy również próbę zagłębienia wiedzy na temat komiksu, ale tu chyba nasze oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością. I ostatecznie doczekaliśmy się wielkiego show w wykonaniu Michała Zawadki, który robi karierę jako coach dla młodzieży. Trzeba przyznać, że 7e podołała wyzwaniu i jest nadzieja, że zbieranie doświadczeń z górnej półki będzie miało swoje uzasadnienie w potrzebach naszych nowych odbiorców.