W październiku 2018 roku rozpoczęliśmy regularne spotkania uczniów klas siódmych, biorących udział w projekcie międzynarodowym Erasmus+ o nazwie SmartYou! Projekt realizowany jest przy finansowym wsparciu unijnym w ramach programu Erasmus+ w szkołach z Polski (Szkoła Podstawowa nr 85 Gdańsk), Niemiec (Matare-Gymnasium Europaschule, Meerbusch) oraz Holandii (Lentiz VMBO, Maasland).

Celem projektu jest wzrost świadomości uczniów na temat produkcji telefonów komórkowych, utylizacji urządzeń telekomunikacyjnych oraz zapobiegania wzrostowi uzależnienia od smartfonów. Jednocześnie, chcemy promować bezpieczne i odpowiedzialne używanie telefonów komórkowych poprzez używanie aplikacji mobilnych przydatnych w nauce.

Przed nami wiele pracy, ale także radość przebywania z rówieśnikami z Niemiec i Holandii, poznania swoich rodzin oraz wymiany doświadczeń szkolnych. A co najważniejsze, rozwijanie umiejętności językowych i zwiększenie świadomości kulturowej.

Zapraszamy!