W Szkole Podstawowej nr 2 w Gdańsku Morenie odbył się turniej koszykówki 3x3. Jest to dyscyplina sportu drużynowego (sport olimpijski), w której dwie trzyosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć jak największą liczbę punktów wrzucając piłkę do jednego kosza. Turniej rozgrywano w 2 kategoriach wiekowych (w klasach: 4 - 6 oraz 7 - 8). Pod opieką nauczyciela WF Romana Drożdż zgłosiliśmy uczniów po jednej drużynie w każdej kategorii wiekowej. Gościem honorowym turnieju był kapitan reprezentacji Polski w koszykówce 3x3, medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich w koszykówce 3x3, wielokrotny Mistrz Polski Przemysław Zamojski.

W grupie starszej reprezentowali nas Wojciech Okoń z klasy 8c, Antek Babiuch z klasy 7b, Wiktor Strankowski z klasy 7c oraz Arsenii Slipchenko z klasy 7c, w grupie młodszej: Adam Smoliński z klasy 5d, Olaf Smoliński z klasy 3f , Adam Glanc z klasy 6e oraz Oliwier Szczeciński z klasy 6e. Należą się słowa pochwały dla wszystkich naszych zawodników za walkę i poświęcenie. W grupie starszej zajęliśmy VIII miejsce. Natomiast w grupie młodszej mamy ogromny sukces, ponieważ chłopcy doszli do finału i w rezultacie zajęliśmy II miejsce. Brawo!