Konkurs plastyczno – fotograficzny „Czytam, maluję i fotografuję moje książki z BEDEKER” dla uczniów klas VI - VIII Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI – VIII.

2. Organizatorzy: Biblioteka SP85 przy współpracy z firmą BEDEKER.

3. Celem konkursu jest rozbudzenie kreatywności oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek poprzez zaznajomienie się z tytułami współpracujących z Bedekerem wydawnictw.

4. Uczniowie mogą wykazać się pomysłowością i w wybrany przez siebie sposób zaprezentować znajomość tytułów lub serii wydawniczych współpracujących z Bedekerem wydawnictw: Świetlik, Young, GREG, Grupa Wydawnicza Publicat, Wydawnictwo Literatura.

5. Książki wymienionych wydawnictw należy wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

6. Prace plastyczne wykonane dowolną techniką z użyciem różnorodnych materiałów i w dowolnym formacie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 7 czerwca 2024 r., a zdjęcia wykonane z książką przesłać w formacie jpg lub png także do 7 czerwca na adres: m.szymanska1@sp85.edu.gdansk.pl

Najlepsze fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej i FB Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku.

7. Prace oceni komisja powołana przez Organizatora. Prace oceniane będą pod względem:

· oryginalności,

· wartości artystycznej,

· zgodności z tematem konkursu. 9. Firma Bedeker zapewnia w ramach nagród cztery egzemplarze książek współpracujących wydawców dla czterech zwycięzców. 10. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, których opiekunowie prawni wyrazili zgodę na publikowanie zdjęć (formularz w załączniku) z wręczenia nagród w mediach społecznościowych w celu promocji konkursu.

11. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele bibliotekarze: Monika Szymańska, Anna Sroczyńska, Joanna Bajwoluk.