W dniu 28.10.2023 odbył się w naszej szkole (po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią turniej piłkarski o tytuł Mistrza Jasienia 2023). Jest to kontynuacja wcześniejszych turniejów o tej samej nazwie organizowanych przez trenerów SP 85 (wcześniej Gimnazjum 48). Turniej odbył się przy współpracy dyrekcji SP 85 w Gdański Jasieniu, Stowarzyszenia „Jasień”, Ministerstwa Sportu i Rekreacji ORŁY SPORTU oraz przy okazji rocznicy 20 - lecia istnienia w naszej szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego Lech założonego jeszcze w Gimnazjum 48 im. Lecha Bądkowskiego w 2003 roku. W tym roku zgłosiło się 16 drużyn. Turniej został przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:

• klasy 1 - 3 (grupa najmłodsza),

• klasy 4 - 6 (grupa średnia),

• klasy 7- 8 i rocznik 2009.

W pierwszej kategorii wystąpiło aż 6 drużyn: UKS LECH1, UKS LECH2 ACTIV 1A, ACTIV 1B, SP 6 1A, SP 6 1B. Zwycięzcą w tej kategorii została drużyna SP 1, na drugim miejscu drużyna ACTIV 1A, na trzecim miejscu SP 6 1B. Dwie drużyny przyjechały z SP nr 12 i SP nr 6.

W drugiej kategorii wystąpiło również 6 drużyn: UKS LECH3, GUMA TEAM, 5F TEAM, KACZORY TEAM, ACTIV 2, UKS LECH4. Zwycięzcą w tej kategorii została drużyna UKS LECH3, na drugim miejscu drużyna GUMA TEAM, na trzecim 5F TEAM. Dwie drużyny to zawodnicy z w/w szkół.

W trzeciej najstarszej kategorii wystąpiły 4 drużyny: IVO TEAM, BABIUCH TEAM, MYSZA TEAM, oraz 7E TEAM. Zwycięzcą w tej kategorii została drużyna IVO TEAM, na drugim miejscu BABIUCH TEAM a na trzecim MYSZA TEAM. Wszyscy byli uczniami naszej szkoły.

Warto jeszcze wspomnieć o dużym zaangażowaniu rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje drużyny kulturalnie im kibicując. W przyszłym roku zaplanowana jest kontynuacja turnieju.