W piątek 10 listopada o godzinie 11.00 u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego odbyła się uroczystość upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości. Podobnie jak w latach poprzednich, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku odbyły się uroczystości rocznicowe. Była modlitwa i apel poległych. Jako symbol pokoju wypuszczono też gołębie. Władze Gdańska reprezentowali: prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak i Piotr Borawski, zastępca prezydenta miasta Gdańska. Odśpiewano Hymn Polski oraz utwór pt. „Marsz I Brygady”. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Szkołę Podstawową nr 85 reprezentowali uczniowie klasy 7c Karol Zdziennicki, Martyna Dawczak oraz Aniela Kłoczyńska, którzy uczestniczyli w paradzie pod opieką nauczyciela Romana Drożdż.