ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 85 W GDAŃSKU

1. Stołówka jest miejscem służącym wyłącznie do spożywania posiłków przygotowanych dla uczniów oraz pracowników szkoły.

2. Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:

• uczniowie klas 0 -VIII,

• pracownicy zatrudnieni w szkole.

1. Posiłki wydawane są w godzinach od 10.00 – 14.30 wg harmonogramu.

2. Uczniowie klas 0 -III spożywają obiad poza przerwami.

3. Pozostali uczniowie spożywają obiad w grupach, zgodnie z ustalonym harmonogramem umieszczonym na drzwiach stołówki.

4. Podczas przerw obiadowych w stołówce szkolnej mogą przebywać tylko uczniowie zapisani na obiady.

5. Uczniowie korzystający ze stołówki szkolnej zobowiązani są do pozostawienia kurtek i plecaków przed stołówką.

6. W stołówce obowiązuje zmiana obuwia oraz zabrania się korzystania z telefonów komórkowych.

7. Przed okienkiem, w którym wydawany jest posiłek, obowiązuje kolejka w jednym szeregu.

8. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce, zasunąć krzesło i zostawić po sobie porządek na stoliku.

9. Niezwłocznie po spożyciu posiłku należy ustąpić miejsca innym.

10. Podczas spożywania posiłku obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

11. O nagannym zachowaniu ucznia w stołówce, będzie poinformowany wychowawca oraz Dyrektor szkoły.